KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13374116
nr 1337 4116
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Akvareller, 2 st, Marin, Sjöslag, Signerade, 1932, bladets mått: 46x64 cm
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 13 juli 2020
kl 19:01:03
13/7 18:39:06
Gerhard Albe
Läs mer om Gerhard Albe